Do Trnavy mieria prvotriedni svetoví hudobníci

14. jún 2024
Trnavský Jazzyk

Zdieľať

Začiatkom leta sa premení Trnava na malé New Orleans. Tohtoročný line-up Trnavského Jazzyka prinesie päť koncertných večerov. Hoďte si od 15. júla do 19. júla do kalendára reservé a sledujte web trnavskyjazzyk.sk

Prvýkrát si budete môcť na Jazzyk zakúpiť aj permanentku. Predpredaj spúšťame 17.júna.

Na Jazzyk zavítajú tento rok fantastickí umelci z Kuby, Ameriky a ďalších krajín. Trnavský Jazzyk 2024 prinesie na pešiu zónu a Nádvorie - priestor súčasnej kultúry spolu 10 koncertov, kvalitných dídžejov, rôzne jazzové nárečia a teplé letné večery k tomu. Hudobný kokteil sa bude miešať počas celého týždňa v rôznych intenzitách.

V poradí 21. ročník festivalu otvorí slovenská speváčka Katarzia so svojím novým albumom Šťastné dieťa. Program Jazzyku sa bude diať každý večer na dvoch pódiách. Na pešej zóne vás stretne džez priamo na ulici, na Nádvorie sme pozvali výber svetovej hudby.

Créme de la créme na Nádvorí

Headlinerom Jazzyka bude tento ročník americký hudobník Mark Lettieri, ktorý aktuálne patrí k top piatim gitaristom na svete, čo potvrdzuje aj päť ocenení Grammy. Okrem účinkovania v hudobných projektoch ako Snarky Puppy je súčasťou aj skupiny Fearless Flyers. Lettieriho môžete počuť pod platanmi Nádvoria v stredu 17. júla o 20.00 h.

Jazzyk fb event cover.png

Trnavu opäť navštívi aj Adam Ben Ezra, ktorý pred dvoma rokmi odohral v rámci Jazzyku jeden z najvýraznejších koncertov. Izraelský skladateľ a multiinštrumentalista je známy tým, že predefinoval a vdýchol nový život do hry na kontrabas. Tento rok príde v doprovode kubánskeho bubeníka Michaela Oliveru.

Na Jazzyku zaznejú žánre od klasického mainstreamu fusion, hip-hop, funk, soul, world music až po súčasný džez.

Chýbať nebude ani slovenská jazzová špička. Spolu s trubkárom Oskarom Törökom sa na pódiu predstaví aj Nikolaj Nikitin, Ľuboš Šrámek, Juraj Griglák a Matheus Jardim, ktorí zaručia silný hudobný zážitok.

Piatok o 20.00 h ukončíme Jazzyk vo veľkom štýle spolu s oceňovaným klávesovým maestrom Isfarom Sarabským z Azerbajdžanu. Aby vám nič neušlo, poistite sa permanentkou, ktorá zaistí exkluzívny prístup na všetky koncerty Trnavského Jazzyka. V predpredaji stojí na všetkých päť večerov 25 EUR.

Jazzyk je o veľkých menách, ale aj tom, že kráčate po ulici so zmrzlinou a zrazu stretnete džezový koncert priamo na pešej zóne.

Od pondelka do piatku sa budú miešať do zvuku bicyklových zvončekov, džavotu detí a fontán džezové variácie priamo na hlavnej tepne Trnavy. Pešia zóna ožije kapelami ako Tibor Feledi Kairos Quintet či kapelami, ktoré vznikli fúziou s českými umelcami. Slovensko - brnenská fúzia Oliver Kucharovič Quartet spája jazz, groove, rock a funk do moderného počúvateľného kabátu.

MHA00204.jpg

Nenechajte si ujsť ani skvelú pouličnú dávku energie s The Dixie Hot Licks. Zoskupenie z Plzne spája starodávny jazz s moderným dixielandovým zvukom. Vstup na všetky koncerty na pešej zóne je voľný.

Jazzyk aj pre deti

V rámci line-upu myslíme aj na najmenších. Špeciálne pre deti vystúpi v piatok Teáter Komika - Concerto Klaunico. Adrián Ohrádka, klaun Adyno, kedysi vystupoval v slávnom cirkuse, ale jeho talent ho zaviedol do cestu virtúzoa. Najmenším tak predvedie komickým spôsobom rôzne hudobné nástroje a interaktívnym humorom ich vtiahne priamo do deja.

Všetky informácie o programe, interpretoch, permanentke a vstupenkách nájdete na trnavskyjazzyk.sk.

TRNAVSKÝ JAZZYK 21. ročník open-air jazzového festivalu so vstupom zdarma

PROGRAM

Jazzyk na Nádvorí - Priestore súčasnej kultúry

pondelok 15.7.

20.00 h Katarzia

utorok 16.7.

20.00 h Oskar Török sextet

streda 17.7.

20.00 h Mark Lettieri Group (US)

štvrtok 18.7.

20.00 h Adam Ben Ezra a Michael Olivera (IL, CU)

piatok 19.7.

20.00 h Isfar Sarabski quartet (AR)

21.30 h DJ Adam Kvasnica

Jazzyk na pešej zóne

pondelok 15.7.

Alan Bartuš trio Trnavský Jazzyk 2024

utorok 16.7.

Tibor FeledI Kairos Quintet Trnavský Jazzyk 2024

streda 17.7.

Dixie Hot Licks Trnavský Jazzyk 2024

štvrtok 18.7.

Oliver Kucharovič Quartet Trnavský Jazzyk 2024

piatok 19.7.

Teáter Komika - Concerto Klaunico Jazzyk 2024 - klaunská šou

Fotogaléria článku

Ďalšie články

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.