Podujatia

Čo všetko môžete zažiť v Trnave z našej produkcie?  Jazz, folklór, kubánsku muziku, pikniky na kúpalisku, organ, filmy pod hviezdami, rytierov, tradičný jarmok, adventné koncerty, dychovky, divadlá a tanec priamo na ulici. Vyberte si, čo je vám najbližšie. 


Májový kvet

Uprostred mája sa centrum Trnavy na pár dní v roku zmení na kvetinovú lúku. Tisíce a tisíce kvetov na jednom mieste. Kvetinári z celého Slovenska lákajú na najkrajšie letničky, bylinky, muškáty či sukuletny. Ťažko odolať.  
O chvíľu sa začína aj workshop viazania macramé, západ slnka rozozvučí open-air koncert a spoza rohu sa už chystá rozprávkový kvetinový sprievod. Májový kvet nie je obyčajný kvetinový trh.
Je to malý kvetinový festival.

Viac o podujatí

Radničné hry

Radničné hry je malý divadelný festival na konci júna, ktorý vznikol s ambíciou nadviazať na silnú pozíciu divadla v trnavskom kultúrnom živote. Deje sa na nádvorí radnice pod holým nebom a každý rok prinesie do Trnavy zvučné mená. Otvorený priestor bez opony dodáva predstaveniam neuveriteľnú ľahkosť bytia a snúbi sa najmä s komediálnym žánrom. 

Viac o podujatí

Garden party na korze

Un, dos, tres. Vitajte na Playa de Trnava. Celá ulica tancuje, deti sa hojdajú v sieťach a barmani predvádzajú vzduchové variácie. Našou akciou Garden party na korze oficiálne štartuje v Trnave letooo!

 

Viac o podujatí

Trnavský Jazzyk

Keď stojí júlový vzduch a všetko už bolo povedané, je čas nechať prehovoriť džez. Letný open air festival známy ako Trnavský Jazzyk má už stabilné miesto medzi hudobnými podujatiami. Každý ročník je iný a jedinečný, a vďaka kvalitnej dramaturgii sa Jazzyk zaradil medzi najvýznamnejšie jazzové festivaly na Slovensku. 


Viac o podujatí

Deň detí

Deň detí je najväčšou oslavou fantázie roka. Z večera do rána totiž vyrastie pred očami detí na zelenej lúke pod hradbami Rímska ríša, kráľovský dvor či mestečko plné drakov. Deň detí organizujeme každý rok s iným motívom a témou. Vstupenkou je len "uveriť vlastným očiam".


Viac o podujatí

Kino pod hviezdami

Malebný park Bela IV. sa v auguste mení na prírodnú kinosálu obohatenú o diskusie so slovenskými dokumentaristami. Hviezdy zhora dobre posvietia, vysoké lampáše ozdobných cesnakov príjemné voňajú, mäkká tráva sa poddá každej polohe sedmo-ležmo, a ak náhodou cítíte chlad zo zeme, deky, tulivaky a kávové drinky sú nachystané.

Viac o podujatí

Leto na korze

Prázdninové Leto na korze patrí už dlhé roky k veľmi navštevovaným akciám. Každý podvečer sa predvedie na malom pouličnom pódiu iné vystúpenie. Striedajú sa divadlá, koncerty, tanec a poézia. Nechystajte róby či obleky. Ľanové šaty, kroksy a zmrzlina v ruke sú najlepšou vstupenkou.
 


Viac o podujatí

Trnavská brána

Viete ako sa spieva: "Od Trnavy jasný mesác svící, pojdem moju milú navščivíci!"?
Ak navščívici, tak najlepšie v polovici augusta, kedy Trnava ožíva medzinárodným folklórnym festivalom Trnavská brána. 800 účinkujúcich z celého sveta, krásne kroje a kvalitné choreografie nenechajú žiadne folkórne srdce tiché. Krása a sila folklóru presakuje celým mestom.

Viac o podujatí

Koncerty dychových hudieb

Hudobný žáner, ktorý je už 170 rokov na scéne nemôže chýbať v našej ponuke. Každú letnú nedeľu sa mestský amfiteáter rozozvučí dychovkami a veru, málokto z divákov nehybne sedí.
Udržovať rytmus nohou je základ, srdcom - len otázkou času!

Viac o podujatí

Kráľovské slávnosti

Kráľovské slávnosti priniesli nezvyčajný ruch do záhrad Západoslovenského múzea. Diváci môžu vidieť zblízka rôzne stretnutia slávnych kráľov z minulosti. Prepych praská vo švíkoch, kráľovné v brokátoch zdobia tribúny, atmosféra hustne, lebo sa chystá rytiersky turnaj. Pred kolbiskom už stoja najväčšie rytierske hviezdy, aby predviedli na koňoch svoju rýchlosť, obratnosť a zhodili súperov klenot.

Viac o podujatí

Trnavský piknik

Keď je v Trnave piknik, všetci tiahnu jedným smerom. Či už zo zvedavosti, z chuti na sladké, z túžby po dobrom rozhovore či koncerte pod stromami. Trnavský piknik je "liebling" medzi našimi podujatiami. Vznikol s cieľom oživiť nevšedný priestor v meste a podnietiť ľudí k stretnutiu, čo sa podarilo. Po absolvovaní turné Kalváriou, Ružovým parkom a Botanickou záhradou sa nakoniec usadil na obľúbenom kúpalisku v Kamennom mlyne.  


Viac o podujatí

Trnavské organové dni

Špička európskej organovej scény mieri každé leto na Trnavské organové dni. Zažite si aspoň na jeden večer na vlastnej koži ten súzvuk, ktorý vzniká, keď sa rozozvučia píšťaly historickych organov. Magický priestor Baziliky Sv. Mikuláša, renomovaní umelci a krásne organové kompozície v ňom - to sú zaručené zimomriavky.Viac o podujatí

Rozlúčka s letom

Ako už prezrádza názov podujatia, Rozlúčka s letom uzatvára sezónu open-air koncertov v Trnave. Aj večery sú už chladnejšie, aj sa už o trochu skôr stmieva. Žiadny sentiment nás ale neprepadne, leto si zaslúži poriadny kapurkový dvojkoncert v amfiteátri! Všetky ruky horeee! 

Viac o podujatí

Dobrodružstvo v múzeu

Kto hovoril, že múzeá sú nudné, naprázdno prehltne. Dobrodružstvo v múzeu vzalo v lete všetkých pátračov do tajomných priestorov, kde sa návštevník stáva priamym aktérom rôznych živých scénok. Všímajte si každý detail. História sa nebude opakovať.
Vymysleli sme pre vás naozaj skvelú rodinnú novinku, pri ktorej sa môže naplno zapojiť vaše detektívne "ja".


Viac o podujatí

Tradičný Trnavský jarmok

Tu hádam netreba ani veľa písať. Tradičný trnavský jarmok je najslávnejšie podujatie Trnavy, za ktorým cestujú rodiny z celého Slovenska. Neoddeliteľnou súčasťou jarmoku sa stal aj Stredovek pod hradbami.
V roku 2021 sa jarmok kvôli pandemickým opatreniam rozdelí na niekoľko menších podujatí, aby jarmočná atmosféra aspoň sčasti prenikla do života mesta.

Viac o podujatí

Stredovek pod hradbami

Keď sa v Bernolákovom sade rozkladajú stredoveké šiatre, erdžia vraníci a k oblohe sa začne vznášať vôňa dolkov, znamená to jediné: začína sa Stredovek pod hradbami. Toto populárne podujatie tvorí už roky nerozlučnú dvojičku Trnavského jarmoku. Je to komornejšia akcia, kde sa ručičky hodín točia pomalšie, kde sviečkari, sklári, kožiari či pisári so stoickým pokojom predvádzajú svoje remeslo. Pokojný rytmus stredovekého tábora rozháňajú žonglujúci kaukliari, sokoliarske show a výpravy na koňoch.

Viac o podujatí

Mikuláš v Trnave

Čarovný večer, kedy byť dieťaťom je také ľahké. Počujete? Prichádza Mikuláááš na koči! Šiesty december patrí v Trnave tým najmenším. Mikuláš na koči v krásnom červeno-bielom kabátci, hustej brade priamo od barbiera a vo vyberanej spoločnosti čerta a anjela vedie deti centrom mesta a sprievod vrcholí veľkolepým koncertom.

Viac o podujatí

Štyri adventné koncerty

Príďte so svojimi najbližšími na moment rozjímať nad krásou folklóru, zborového spevu, opery či popu. Štyri adventné koncerty sú oslavou blížiacich sa Vianoc a rozmanitosti hudobných žánrov. Keď sa svetlá v  Kostole Sv. Jakuba po prvý krát stlmia a vianočná hviezda za oltárom silnejšie rozžiari, začína sa prvý.
Vďaka mocnej akustike kostola v klenbách nezanikne ani najtichší tón.


Viac o podujatí

Stredoveké adventné trhy

Vezmite si teplú oblátku priamo z ohňa, sadnite si na historické sane a preneste sa do pravej stredovekej rozprávky.
Trhom sa už od obeda šíria volania šenkárov a lákajú na všelijaké špeciality: vianočné oblátky, šalviové víno, či zvláštne korenený punč.  Čarovný čas stráži vianočný orloj – Adventný kalendár, ktorý sa nedá prehliadnuť.  

Viac o podujatí

Novoročný koncert

Už roky rokúce vítame Nový rok s veľkolepým orchestrom. Priestor Kostola Sv. Jakuba je tou najcharizmatickejšou koncertnou sieňou, akú si viete na tento slávnostný moment predstaviť. Svoje majú čo povedať sláčiky, klávesy aj dychy.
Na moment nedýchať je úplne na mieste.  Viac o podujatí

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.