Projekty

Tvoríme projekty, ktoré vizuálne oživujú verejný priestor Trnavy.  Stojíme za heštegom Trnava, medzinárodnou Street Art Gallery na sídliskách, realizovali sme inštalácie historických postáv na hradbách, ktoré sú priamou súčasťou online dobrodružnej hry Záhada Mocného opasku. Medzi naše projekty patrí tiež hra Škriatkovo kúzlo a pomáhame rozbiehať v meste aj komunitné priestory. 

Galéria ulice

Takmer 200 diel z ulíc Trnavy sa prvý krát stretáva v spoločnej online galérii. Ide historicky o prvý maping umenia v našom meste. Spoznajte s mobilom v ruke sochy, ktoré vás zdravia cestou do práce, moderné street arty alebo skryté mozaiky, o ktorých ste možno ani netušili, že ich v Trnave máme.   Galéria ulice je otvorená 24 hodín denne a zachytáva umenie v časovom rozptyle  600 rokov.
 

Viac o projekte

Trnavská klubovňa

Vedieť fungovať v komunite mladých, rozvíjať vzťahy, spájať sa v projektoch, vedieť prijať pravidlá, ale aj zabaviť sa, je cieľom komunitných priestorov, ktoré sme začali v Trnave rozbiehať. Pilotným projektom je komunitná klubovňa v Modranke.

Viac o projekte

Záhada Mocného opasku

Oživili sme trnavské hradby tým najdobrodružnejším spôsobom - v GPS hre, ku ktorej potrebujete len naplno nabitý smartón a odvahu cestovať v čase.
 

Viac o projekte

Hešteg #TRNAVA na pešej zóne

Nápad na túto vizuálne pútavú inštaláciu vznikol v roku 2016 a neustále sa teší pozornosti a selfíčkam.
Do projektu sa zapojilo už vyše 30 umelcov, ktorí na biele písmená a mriežku prenášajú svoju výtvarnú víziu. Spoločne vytvárajú 9-metrový hešteg #TRNAVA, ktorý je jeden z najfotografovanejších objektov v meste. Každoročná "edícia" je iná.


Viac o projekte

Škriatkovo kúzlo

Roztoč kompas, zasvieť si lampu a spusti si škriatkovský krokomer!
Zimná rozprávková hra v centre Trnavy vás vezme do čarovného sveta škriatkov, plného vôní, nezbedností a sušienok.

Viac o projekte

Street Art Gallery

V Trnave za posledné dva roky vyrástlo na stenách 12 veľkoplošných street artových výtvarných diel, ktoré okrášlili zabudnuté šedé zóny na periférií Trnavy. Vďaka spolupráci s prestížnym Slovakia Street Festival sa nám už v prvom ročníku podarilo pritiahnuť do Trnavy európske mená, ktorá vo svete street artu niečo znamenajú.

Viac o projekte

Pouličná galéria plagátov / Zdigitalizovaná

Kolekcia tridsať výnimočných plagátov z 30 rokov Trienále plagátu Trnava viselo niekoľko týždňov na Divadelnej ulici.  Prezentovali sa na nej špičkoví grafickí dizajnéri z celého sveta. Pozrite si výber diel v digitálnej forme. 

Viac o projekte

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.