Projekty

Tvoríme projekty, ktoré vizuálne oživujú verejný priestor Trnavy.  Stojíme za vznikom heštegu #TRNAVA, za inštaláciami historických postáv na hradbách, ktoré sú priamou súčasťou nielen opevnenia ale aj online dobrodružnej hry Záhada mocného opasku. Medzi naše projekty patrí tiež hra Škriatkovo kúzlo, ktorá v zimných mesiacoch zobúdza opustené výklady okien. 

Street Art Gallery

V Trnave vyrástlo v septembri 2021 na stenách 9 veľkoplošných street artových výtvarných diel, ktoré okrášlili zabudnuté šedé zóny na periférií Trnavy. Vďaka spolupráci s prestížnym Slovakia Street Festival sa nám už v prvom ročníku podarilo pritiahnuť do Trnavy európske mená, ktorá vo svete street artu niečo znamenajú.

Viac o projekte

Hešteg #TRNAVA na pešej zóne

Nápad na túto vizuálne pútavú inštaláciu vznikol v roku 2016 a neustále sa teší pozornosti a selfíčkam.
Do projektu sa zapojilo už vyše 30 umelcov, ktorí na biele písmená a mriežku prenášajú svoju výtvarnú víziu. Spoločne vytvárajú 9-metrový hešteg #TRNAVA, ktorý je jeden z najfotografovanejších objektov v meste. Každoročná "edícia" je iná.


Viac o projekte

Záhada Mocného opasku

Oživili sme trnavské hradby tým najdobrodružnejším spôsobom - v GPS hre, ku ktorej potrebujete len naplno nabitý smartón a odvahu cestovať v čase.
 

Viac o projekte

Škriatkovo kúzlo

Roztoč kompas, zasvieť si lampu a spusti si škriatkovský krokomer!
Zimná rozprávková hra v centre Trnavy vás vezme do čarovného sveta škriatkov, plného vôní, nezbedností a sušienok.

Viac o projekte

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.