Dobšinského klasika poteší detských divákov

16. jún 2022
Divadelné podujatia | Rozhovory

Zdieľať

Radničné hry pri koncipovaní programu neobišli ani detských príjemcov. Práve naopak, pre malých divadelných nadšencov máme v rukáve pripravené hneď dve esá.

Obe pochádzajú z pera známeho slovenského zberateľa ľudovej slovesnosti, tradičných rozprávok, piesní, hádaniek, obyčajov či povier Pavla Dobšinského.

Dlhý, Okatý, Bruchatý

Traja kamaráti, ktorí sú úplne odlišní, no vzájomne sa predsa dokonale dopĺňajú. Dlhý je hlavou stále v oblakoch, keď sa poriadne natiahne, dočiahne až na oblohu. Okatý zasa dovidí až za roh a Bruchatý, posledný, má bezodný žalúdok. Ako im tieto nevšedné vlastnosti môžu pomôcť na dobrodružnej ceste za vyslobodením uväznenej princeznej? Dostane sa princezná vďaka ich záchrane za svojím princom v bezpečí? Vymania ju spod nadvlády zlej kráľovnej? Odpovede na všetky otázky môžete vy aj vaše ratolesti získať v sobotu 25.6. o 17:00. Do Trnavy zavíta Bratislavské bábkové divadlo.

Lístky nájdete tu.

Kozliatka a vlk

„Kozliatka, cudzím ľuďom neotvárajte vrátka!“ Tak hovorí príbeh, ktorý každý z nás v detstve počul snáď miliónkrát. Rozprávka o kozliatkach odolávajúcich pokušeniam prešibaného vlka zahrá Nové divadlo z Nitry. Bude vlk odchádzať s plným bruchom alebo ho zdanlivo hlúpe kozliatka nakoniec prekabátia? Dozviete sa v nedeľu 26.6. o 17:00.

Lístky nájdete tu.

Predstavenia sú vhodné aj pre „neposedníkov“

Dokonca by sme povedali, že sú vymodelované práve pre nich. 45 minút akcie udrží na stoličke každú zlobu :-). Obe inscenácie sa odohrajú v príjemnej komornej atmosfére radničného nádvoria, neváhajte a berte drobcov okúsiť kultúru!

Fotogaléria článku

Ďalšie články

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.