Staré Pyžamo na jeden deň ožije Pub Artovou výstavou

21. september 2021
Iné

Zdieľať

Zastavte sa v piatok na jedno - popoludnie s umením. Tri roky zavreté pohostinstvo PYŽAMO na sídlisku Družba v piatok na tri hodiny otvoríme. Chystáme tu originálnu Pub Artovú vernisáž autorskej dvojice Martin Kochan & Cyril Blažo.
Je to tiež prvý krok k zobudeniu nového komunitného priestoru, ktorý chceme tvoriť spolu s vami.

Pyžamo otvoríme v piatok 24. septembra o 16:00h a radi vás na výstave uvidíme. Ak nie ste z Družby, podnik nájdete na adrese Juraja Slotu 6573. Oblečte sa pohodlne, na pub artový typ vernisáží sa košele a saká nepýtajú. Autori, ktorých diela v ikonickom sídliskovom pohostinstve vystavíme, tu v minulosti spoločne tvorili. Čerpali námetov z krčmového prostredia (pivo, reštauračné jedlo, hračky v detskom kútiku, TV počasie, šport a i.) a rozvíjali ich do sarkastických polôh, parodujúc napríklad spoločenské témy, o ktorých pri pive alebo kofole práve diskutovali. Máte skvelú možnosť podebatovať s nimi v autentickom prostredí.

Trnavský umelec Martin Kochan je známy svojim intermediálnym rozsahom od maľby, fotografie, performance k intervenciám vo verejnom priestore. Dôležitým aspektom jeho prác je humor, banalita, ktorú svojsky spája, kóduje do nových kontextov. Výstava v Pyžame bude nadväzovať na jeho predošlú tvorbu. Jeho výstavy PETráž, Polojasno, Chrasta, Sneh, Objekt strážený psom, Katedrály, Periférie či Od emócií k tvaru sú vám možno povedomé.

20210916_103502.jpg

Cyril Blažo vyučuje na Trnavskej univerzite, v súčasnosti vedie predmety kresba, grafika, písmo a grafický design, v ktorých sa zameriava na základy týchto výtvarných médií a buduje technické, technologické a kreatívne základy tvorby u študentov. Vo svojej tvorbe sa venuje kresbe, grafike, fotografii a koláži. Jeho diela sú zastúpené v zbierkach Slovenskej národnej galérie v Bratislave a Stredoslovenskej galérie v Banskej Bystrici.

Počas tejto najkratšej výstavy v histórii môžete priamo v teple podiskutovať aj s mestským kurátorom Adriánom Kobetičom na rôzne témy o umení vo verejnom priestore Trnavy. Trnava je prvým mestom na Slovensku, ktoré má svojho mestského kurátora.

Budeme tiež zvedaví na vaše názory, ako by mohol byť priestor na mieste Pyžama v budúcnosti využitý. Radi by sme pod patronátom mesta zobudili na Družbe zaujímavý komunitný model.

Tešíme sa na vás! Vstup na podujatie je zadarmo, len s otvorenou mysľou a podľa režimu Covid automatu OTP.

tt_pyzamo_web.jpg

Fotogaléria článku

Ďalšie články

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.