V Ružovom parku sa spoja generácie. Deň detí bude patriť aj starým rodičom

23. máj 2024
Novinky

Zdieľať

2. júna o 14:00 si môžu deti spraviť výlet o 100 rokov späť, vytiahnuť zo skrine klobúky a retro šaty. Ružák sa premení na retro park s desiatkou stanovísk, kde pôjde o spoločne strávený čas detí, rodičov a starých rodičov.

Prvýkrát si užijeme Deň detí v najkrajšom parku v Trnave. Každý detský návštevník dostane vlastnú unikátnu interaktívnu mapku. Ak s ňou a spolu s rodinou obehne aspoň 7 stanovísk, na konci si môže vyzdvihnúť malú odmenu.

Facebook event.png

Hurá do čias, keď neboli playstation a mobily

Už od 14.00 h bude v parku veľký ruch. Deti si tu môžu s babkou a dedkom vyrobiť loďku z dreva, papierovú čapicu, pohrať sa mikádo, piškvorky, vytočiť si cukrovú vatu a vybrať sa do tanečného kútika. A možno sa niečo priučí staršia generácia od tej mladšej a naopak. Dedko dostane do nôh hip-hop a babka môže naučiť vnúčatá klasický čardáš.

Sto rokov hore-dole, ale bábiky sú stále v kurze. Z prírodných materiálov si na jednom zo stanovísk budú môcť vyrobiť jednu takú, akú si ju pamätá ešte babka. Bicykle nesmú chýbať, ale samozrejme, retro. Na nich si deti môžu dať záverečné preteky a ukončiť to kávou, najlepšie bielou.

Príde i Braňo Jobus

Keďže Ružový park je prepojený s Knižnicou Juraja Fándlyho mostom, jedno zo stanovísk bude za mostom. Deti zistia, aká kniha je v knižnici najviac ošúchaná a môžu si prelistovať staré rozprávky. Nič nie je lepšie ako pohodová pauza pod stromami na tulivaku.

O 14.00 a 17.00 h bude aj čítanie rozprávok do mikrofónu a o 15.30 bude najmenším čítať spisovateľ a hudobník Branislav Jobus. Ak si prinesiete so sebou prinesiete vašu obľúbenú “Jobusovku”, určite vám ju rád podpíše.

Aj dedko bol raz chlapcom a babka dievčatkom – Na Deň detí ich tak čaká super deň so svojim vnúčatkom. Ak deti nemôžu prísť so starými rodičmi, nič sa nedeje. Aj s rodičmi to bude špás, všetci sme raz boli deťmi.

Fotogaléria článku

Ďalšie články

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.