Zohrejte sa v Kine Hviezda. Prichádzajú štyri vianočné filmy

20. december 2023

Zdieľať

Na filmové plátna nasneží tento rok dlho očakávaná Perinbaba a dva svety, čokoládová továreň Willyho Wonku a premiéru bude mať aj vianočná disneyovka Prianie. Spravte si filmový večer v červených kreslách. Na plátnach sa po 20 rokoch objaví aj Láska nebeská.

Prianie

USA, 2023, 95 min. Premiéra od 30. novembra

Animovaný príbeh Prianie prichádza zo štúdia Walt Disney s kúzelnou a rodinnou atmosférou. Hlavná hrdinka Asha, z čarovného kráľovstva ostrova Rosas, vysloví také silné želanie, že ho vypočuje vesmírna sila - malá guľa neobmedzenej energie zvaná Hviezda. Ak hľadáte pútavý film, ktorý vás vtiahne do sveta fantázie a mágie, určite si ho nenechajte ujsť. Na Vianoce si predsa všetci želajú, aby sa „Priania“ plnili. Aj Kino Hviezda sa možno premení na malú guľu neobmedzenej energie.

prianie.jpg

Zdroj: CinemaArt

Perinbaba a dva svety

Slovensko, 2023, 106 min. Premiéra od 7. decembra

V decembri sa môžete tešiť na filmovú premiéru Perinbaby a dvoch svetov, ktorá se neustále odkladala a konečne je pokračovanie krásnej slovenskej rozprávky tu. Príbeh opisuje cestu Lukáša, syna Alžbetky a Jakuba z pôvodnej rozprávky, ktorého stvárnil „v dvojke” herec a komik Lukáš Frlajs. Film s prvkami magického realizmu bude určite jedným z vianočných zázrakov. Jeden z najočakávanejších slovenských vianočných filmov je zároveň filmovou rozlúčkou režisérskej legendy Juraja Jakubiska.

perinbaba.jpg

Zdroj: Bontonfilm

Láska nebeská

Veľká Británia, USA, Francúzsko, 2003, 135 minút. Obnovená premiéra od 14. decembra

Je to už 20 rokov, kedy sa konala premiéra kultového vianočného hitu Láska nebeská. Stále populárna a milovaná klasika sa tieto Vianoce po dvoch dekádach vráti na plátno kín. Láska nebeská je príbehom ôsmich ľudí, ktorí počúvajú hlas svojho srdca. Niektorí sa zamilujú, potom sa rozídu, iní sú zasa beznádejne osamotení a stále niekoho hľadajú. Ak ste fanúšikom tejto anglickej vianočnej kultovky, stará známa Láska Nebeská na veľkom plátne je na vianočné rande ako stvorená.

láska.jpg

Zdroj: Filmtopia

Wonka

USA, Veľká Británia, 2023, 113 minút. Premiéra od 14. decembra

To najsladšie nakoniec. V polovici decembra si môžete na veľkom plátne vychutnať americký film o majiteľovi čokoládovej továrne Wonka. Ako vznikla kúzelná továreň na čokoládu a aké boli začiatky tajomného Willyho? Vezmite si svoj zlatý lístok a a príďte zažiť čokoládové dobrodružstvo Vianoc. S pôvodným Johnnym Deppom si vymení rolu Timothée Chalamet, ktorý sa zviditeľnil najmä filmom Duna. Moderný pohľad na nadčasovú klasiku sľubuje, že očarí, zaujme a hlavne uspokojí naše chúťky na dobrodružstvo, fantáziu a čokoládu. Willy Wonka tiež presvedčí, že kým väčšina ľudí uprednostní chamtivosť pred dobrom, stále sa niekde nájde svetielko nádeje.

wonka.jpg

Zdroj: Continental film

www.kinohviezda.trnava.sk

Barbora Hudáková

Fotogaléria článku

Ďalšie články

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.