Deň detí

Príďte so svojimi drobcami dodatočne osláviť ich deň!

Zdieľať

O podujatí

Prvý jún oslavujú deti po celom svete ako ICH deň. Právom. Deti sú naša budúcnosť, naše radosti, ale aj starosti. Vedia nám do všedných dní priniesť mnoho oživenia a celkom nové perspektívy a pohľady na svet. Hovorí sa, že dospelí sú len odrastenými deťmi. Práve preto si nenechajte ujsť našu dodatočnú nedeľnú oslavu dňa detí, ktorá je vlastne tak trochu oslavou nás všetkých. Deň detí je vždy momentom prekvapenia - pre nás, keď ho vymýšľame, aj pre vás - keď prichádzate v očakávaní, aké dobrodružstvo vás asi čaká.
Aha, oproti kráča pekne zaokrúhlený Obelix!  Alebo je to ten slávny drakobijca? Užite si s deťmi deň, v ktorom je všetko možné. 


Deň detí v Kráľovskej Trnave 

V roku 2022  sme premenili plochu za Bazilikou Sv. Mikuláša na kráľovské nádvorie. Tu a tam po parčíku pobehovali medzi deťmi vznešené princezné, rozšantení šašovia a bájni statoční rytieri. V hradnej kuchyni rozvoniavali placky s omáčkami, nasladko i naslano.
Mohli ste si vyskúšať množstvo dobových aktivít a priučiť sa rôznym remeslám. Krpci, ale aj hraví dospeláci, si mohli vyskúšať strieľanie z luku, zmerať si sily v šermiarskom umení či vyskúšať "presnosť mušky" v hode sekerou. Menej bojovo naladené tvorivé duše sa starému pisárskemu umeniu priučili od samotného pána pisára a všetky tajnosti v liste si zapečatili vlastnoručne vyrobeným pečatidlom.

Napokon, aj napriek všetkým snahám remeselníkov, bola najväčšou atrakciou dozaista súťaž v katapultovaní o najdlhší výstrel. Traduje sa, že niektoré vystrelené predmety viac nikto nevidel...

Fotogaléria podujatia

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.