Štyri adventné koncerty

Čarovné predvianočné koncerty v kostole

Zdieľať

O podujatí

Keď sa pri hudbe zastaví čas

Štyri adventné koncerty pripravujeme už od roku 2015 a patria v Trnave k najčarovnejším. Možno preto, že sme vnímavejší nielen k sebe navzájom, ale aj k hudbe ako takej. 
V porovnaní so zhonom, ktorému sa v predvianočnom obodbí ťažko vyhnúť, sa nám týmto podujatím za dverami Kostola Sv. Jakuba podarilo vytvoriť akúsi oázu pokoja, kde má hlavné slovo práve hudba. Pri dramaturgii si dávame záležať na žánrovej pestrosti, aby si každý našiel svoj predvianočný moment. Za tie roky sme otvorili dvere mnohým hudobným zoskupeniam. Zazneli tu hrdlené horehronské spevy v podaní telies Trnki a Horehronskí chlopi, zaspievala speváčka Janais, Katarína Koščová aj Mária Čírová, ktorá vystúpila aj so sláčikovým kvartetom. Mohli ste tiež počuť Dievčenský spevácky zbor  Slovenského rozhlasu, viaceré operné hviezdy nášho kraja ako Luciu Duchoňovú, Pavla Remenára, Daniela Čapkoviča či Luciu Kubekovú.
Príďte si vychutnať atmosféru so svojimi najbližšími. Štyri adventné koncerty sú práve o blízkosti, na ktorú cez rok niekedy nemáme čas.Fotogaléria podujatia

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.