Trnavská hudobná jar

Najväčší festival klasickej hudby v Trnave

Zdieľať

O podujatí

Hudba odjakživa patrila k chrámom a cirkevnému centru, ktorým je Trnava už od nepamäti. Práve hudobná tradícia mesta a spojitosť s Mikulášom Schneidrom-Trnavským boli základným kameňom pre založenie Trnavskej hudobnej jari.  Už 52. rok nadväzuje toto podujatie na tradíciu vážnej hudby v kráľovskom meste a už od prvých ročníkov mal festival medzinárodný charakter

Okrem významných slovenských interpretov tu vystúpili umelci z Rumunska, Nemecka, Českej republiky, Juhoslávie, Maďarska, Ruska, Arménska, Poľska či Holandska.

Minulé ročníky vytvorili naozaj obdivuhodnú zbierku významných umelcov a hudobných telies, ktoré festival od svojho vzniku uviedol ako Slovenskú filharmóniu, Moskovskú filharmóniu, Belehradskú filharmóniu, Komorný orchester Bohdana Warchala, Musica aeterna, Solamente naturali, Slovenský komorný zbor SĽUK-u, ale aj The Cathedral Choir Sheffield.

Z radov sólistov sú to mená ako Svjatoslav Richter, Eugen Indjic, David Oistrach, Stephen Stubbs, Eva Blahová, Dalibor Karvay, Peter Michalica alebo David di Fiore.

Fotogaléria podujatia

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.