Kaufland Detský festival odkryje poklady Trnavy

1. júl 2024

Zdieľať

Čo je doma, to sa počíta. Najkrajšie poklady máme často priamo pod nosom, a ani o nich nevieme. Do Trnavy vyráža Kaufland Detský festival už tento víkend, v nedeľu 7. júla. Spolu so známymi interpretmi sa prenesieme do čias Rímskej ríše.

Letná vandrovka s Kaufland Detským festivalom bude v rámci tretej zastávky hostiť Trnavu. Tentoraz budú robiť spoločnosť známi interpreti ako Miro Jaroš, Majself či Kali. Štartuje už túto nedeľu na Trojičnom námestí, ktoré patrí k najväčším klenotom kráľovského mesta.

Rímska ríša ovplyvnila aj dejiny Slovenska

Bavilo vás na dejepise obdobie veľkolepej Rímskej ríše? Ríše, ktorá sa na vyše tisíc rokov stala kolískou európskej civilizácie a dala svetu napríklad rímske číslice, lekársku starostlivosť, cestnú sieť, vodovody, ale aj právny systém či slávnych filozofov. Festival vás preniesie v čase, a tak spoznáte tajomné príbehy mesta Trnavy, ktoré právom dostalo prezývku Malý Rím.

Vedeli ste, že na území dnešného Slovenska v období stredoveku bojovali a sídlili aj légie rímskeho vojska? Veru tak, a vládol im aj slávny cisár Marcus Aurelius, ktorý v prvú júlovú nedeľu program vandrovky „osobne“ otvorí, a odštartuje tak objavnú cestu po stopách pokladov. Trnava ich ukrýva viac ako dosť, preto určite neobíďte Antické mestečko K-Z lásky z tradícií, kde sa priučíte umeniu drotárov, košikárov či keramikárov, ktorí tradičnými remeslami dotvárali dejiny tunajšieho regiónu. Môžete si tu vyrobiť kožené náramky, aké nosili aj Rimania alebo vyraziť vlastnú mincu.

1920x1080-key.jpg

A čo tak skúsiť hod oštepom, povoziť sa na koči ťahanom koňmi alebo hľadať východ z lanového bludiska, kde na vás čakajú Minotaurus a Ariadna? Ak by ste medzitým dostali chuť na niečo dobré, v antickej kuchyni si pripravíte vlastnú rímsku placku alebo tradičnú trnavskú lokšu. A určite ochutnajte aj špeciality K – Z lásky k tradícii, ktoré pre Kaufland s láskou vyrábajú slovenskí dodávatelia. Veď pre maškrtné jazýčky je aj dobré jedlo vzácnym pokladom.

Zážitky pre malých aj veľkých

K letnej vandrovke patrí už tradične zábava s hviezdami. O tú sa postarajú moderátori Martin Madej a Veronika Hatala, ale aj Cupi &Lupi, či duo Paci Pac, ktorí potešia najmä malých objaviteľov. Nebude chýbať miláčik detí a ich rodičov Miro Jaroš, mladé hudobné talenty z celého Slovenska v unikátnom projekte Cimbalkovo a poriadnu šou v Trnave odpáli aj Majself v spojení s Cimbal Brothers. A čo by ste povedali na mix folklóru a hiphopu? Že to ide dokopy, vám ukáže Kali s Petrom Pannom a súborom Čarovné ostrohy, ktorí zaručene dostanú do varu každého návštevníka Trojičného námestia. Tak už viete, prečo sa sem oplatí prísť? Deň plný prekvapení a skvelých zážitkov si užijú všetky generácie.

Viac informácií o programe a nadháazjúcih zastávkach letnej vandrovky nájdete na www.detskyfest.sk

Fotogaléria článku

Ďalšie články

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.