Kino pod hviezdami predstaví silný dokument o zložitých osudoch a pomoci

25. jún 2024

Zdieľať

Po ôsmich úspešných ročníkoch sa do nádherného parku Bela IV. vrátia najlepšie dokumentárne filmy. 24. augusta o 21.00 h nás Kino pod hviezdami zavedie na ťažkú a zložitú cestu štyroch hlavných postáv vo filme Hniezdo ďaleko od domova.

Pomoc našli na Slovensku

Film Hniezdo ďaleko od domova vám rozpovie príbeh štyroch ľudí o zložitých osudoch, ktorí sa po vypuknutí vojny na Ukrajine snažia nájsť svoje hniezdo na Slovensko a vybudovať si tu nový život. Zistite, ako sa sociálnej poradkyni Marine v Košiciach, tínedžerovi Romanovi v Nitre, učiteľke Elene s rodinou v Bratislave a študentke Hanne, ktorá sa stará o brata v Michalovciach, podarilo nájsť dočasný alebo nový domov na Slovensku.

img_ba3a371dd57cd11a0777fac1ea6bae34.jpg Dokumentárny film Hniezdo ďaleko od domova mal premiéru 23. marca tohto roka.

Strastiplnú cestu za lepším životom zvládli aj vďaka pomoci podporovateľov humanitárnej organizácie. Osudy týchto statočných ľudí nám ukazujú, aké je nevyhnutné poskytovať pomoc a podporu pri ich integrácii. Dokumentárny film je zároveň svedectvom o ich vnútornej sile a odhodlaní, vďaka ktorým sa začlenili do cudzej krajine a stali sa plnohodnotnou súčasťou novej spoločnosti.

Diskusie na deke s priateľmi, ale aj tvorcami filmu

Dokument vznikol v spolupráci RTVS a UNICEF Slovensko pod réžiou Mareka Vaňousa a Tomáš Hallona. Po premietaní filmu bude už tradične nasledovať diskusia s tvorcami filmu. Srdečne vás pozývame pozrieť si letné Kino pod Hviezdami v obklopení stredovekých hradieb Trnavy v spoločnosti priateľov a dobrého filmu.

Fotogaléria článku

Ďalšie články

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.