Leto na korze otvorí Garden party. Korzo ožije každý deň programom

27. jún 2024

Zdieľať

Už v piatok 28.júna štartujeme leto v Trnave. Korzo otvorí obľúbená tancovačka na ulici s názvom Garden party. Hneď v prvý týždeň sa pod nočnou oblohou štyrikrát rozprestrie kinosála na Trojičnom námestí.

Garden party sa prvý rok presúva na parket Námestie SNP, kde začneme ešte za svetla o 18.00 h tanečným sprievodom do zvuku bubnov Rytmiky a karnevalovými choreografiami tanečnej školy Alegria a Crazy family. Záver noci bude patriť kapele Mai Rumba a tešiť sa môžete na skutočnú fiestu de Trnava.

img_fbad9cec266495b9b28513b17010f6cd.jpg Leto na korze čaká 62 teplých večerov plých program pre deti aj dospelých.

Štafetu podujatí prevezme malé pódium na korze. Pred radnicou sa počas teplých podvečerov predvedú detské divadielka plné šašov, bubeníkov aj kúzelníkov. Pre dospelých sme si toto leto pripravili večer plný koncertov. Tradične, každá streda, piatok a nedeľa bude patriť divadielkam pre deti, ktoré v júli začínajú o 18.00 h. O 19.00 h bude pódium patriť domácim, ale i zahraničným interpretom. V auguste všetky predstavenia, vrátane hudobných predstavení, budú štartovať o 18.00 h.

Jazzyk prinesie do Trnavy svetových hudobníkov

Tohtoročný line-up Trnavského Jazzyka päť koncertných večerov. Hoďte si od 15. júla do 19. júla do kalendára reservé. 21. ročník festivalu otvorí slovenská speváčka Katarzia. Lístky na všetky koncerty sú dostupné v sieti Ticketportal. Tento rok si prvýkrát budete môcť zakúpiť permanentku na všetky koncerty.

Program Jazzyku sa bude diať každý večer na dvoch pódiách. Na pešej zóne vás stretne džez priamo na ulici, na Nádvorie sme pozvali výber svetovej hudby. Headlinerom Jazzyka bude tento ročník americký hudobník Mark Lettieri, ktorý aktuálne patrí k top piatim gitaristom na svete. Všetky informácie o programe, vstupenkách a permanentke nájdete na stránke www.trnavskyjazzyk.sk.

Poďte do kina pod holým nebom

Od 3. júla čakajú nadšencov filmu na Trojičnom námestí nás čakajú tri filmové večery vždy po západe slnka, o 21.00 h. Letné kino Kinematograf prinesie komédie z československej dielne „Utekajme, už ide!“ a „Tak zle, ako sa len dá.“ 5. júl si vychutnajú najmä najmenší. Čaká ich dojímavý a vtipný príbeh o priateľstve medzi myškou a líškou – Myši patria do neba.

img_ba3a371dd57cd11a0777fac1ea6bae34.jpg Prvý júlový týždeň nájdete letné kino na Trojičke, na konci leta zase v Parku Bela IV.

Prírodná kinosála vyrastie i v Parku Bela IV., kde sa vráti výber z najlepšej slovenskej dokumentárnej tvorby. 24. augusta o 21.00 h nás Kino pod hviezdami zavedie na ťažkú a zložitú cestu štyroch hlavných postáv vo filme Hniezdo ďaleko od domova. Dokument vznikol v spolupráci RTVS a UNICEF Slovensko pod réžiou Mareka Vaňousa a Tomáš Hallona. Po premietaní filmu bude už tradične nasledovať diskusia s tvorcami filmu.

Pódia budú patriť folklórnym súborom aj mladým kapelám

Kultúra na čerstvom vzduchu má svoje čaro. V Sade Antona Bernoláka sa 2. augusta rozozvučí Proma Frajdej. Pod stromami vytvára tento koncertný večer priestor na prezentáciu pre začínajúce trnavské kapely aj pre skúsených hudobných interpretov. Tento ročník tam vystúpia skupiny Beatroot a Cavedive.

Trnavská brána 2021.jpg V auguste nebudú chýbať ani tradície. Trnavská brána prinesie tri dni plné programu.

Na konci leta sa opäť otvorí Trnavská brána. Od 16. – 18. augusta nájdete medzinárodný folklórny festival na Hlavnej ulici aj v mestských dvoroch. Tešiť sa môžete na predvádzačku výšivkárov a čipkárov, detský dvor a pestrý program folkloristov z celého Slovenska. Výnimočné budú večery v amfiteátri, kde sa v piatok predstavia súbory od Bosny po Zemplín a druhý večer prinesie autentické vystúpenia z rôznych kútov sveta.

Fotogaléria článku

Ďalšie články

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.