Oslava tanca, Vivaldi v kostole, Randevú pri víne a ďalšie eventy v apríli

3. apríl 2024

Zdieľať

Do ulíc sa vráti po zime hešteg, novinkou je vinárske podujatie a dva kvalitné eventy pre deti a mládež. Čítajte viac! Apríl bude v Trnave živý.

Ako prvý dávame do pozornosti festival Pixelzest, ktorý prinesie do Kreatívneho centra 20. apríla od 10:00 až do 18:00 novinky zo sveta hier a technológií. Môže to byť zaujímavý rodinný deň, kedy môžu rodičia lepšie porozumieť tomu, čo vlastne deti doma "drtia" na počítačoch a prípadne si zahrať nejaký hernú novinku aj spolu.

Pixelzest je podujatie, ktoré pripravujú vysokoškolskí študenti, čomu v Zaži v Trnave veľmi fandíme.

nahlad3.jpg Pixelzest prinesie novinky zo sveta hier.

Živé nahrávanie podcastu v Ružovom parku

Pri súčasných fenoménoch a študentoch ostaneme. V rámci dramaturgie a partnerstiev sme sa tento rok v Zaži v Trnave cielene spojili i so študentmi Fakulty masmediálnej komunikácie UCM aby vymysleli v rámci Kabinetu eventov podujatie, ktoré osloví i mladú komunitu v meste. Vnímame, že je dôležité zapájať do kultúrneho diania mesta aj skupiny vysokoškolákov, ktorých je v Trnave niekoľko tisíc, a prilákať ich do obnovených mestských zón. Výsledkom je Podcastpark.

22. apríla vyrastie v Ružovom parku o 17.00 h malé pódium, kde budete môcť počúvať populárny Vedátorský podcast, cestovateľského influencera Milana bez mapy a Samuela Miškova, bývalého absolventa Univerzity sv. Cyrila a Metoda, ktorý vystupuje pod známou prezývkou samo_zvany.

ŠTVOREC_Podcast Park.png

Námestie SNP bude v apríli patriť vínam

Pri Ružovom parku ešte chvíľu ostaneme. Vedľa rozkvitnutých záhonov s ružami sa v sobotu 27. apríla podvečer rozložia vinári. Nové podujatie Randevú pri víne prinesie nielen ochutnávky vín, ale i hudbu. Tešiť sa môžete na malokarpatské vinárstva a hudobné vystúpenia kapiel SAYMI a RAMPÁŠ.

Predaj a degustácia vína bude prebiehať lístkovým systémom, kedy je potrebné zakúpiť štartovací balíček v hodnote 15€. Ten obsahuje degustačný pohár a desať degustačných lístkov.

Z balkónika knižnice bude k degustácii a randeniu nad hlavami hrať dídžej.

Fcb post copy 2-100.jpg

S baletnými cvičkami na pešiu zónu. Chystá sa Deň tanca

28. apríla pred radnicou budeme v Trnave už jedenásty krát oslavovať tanec vo všetkých svojich podobách. Dramaturgiu ku Dňu tanca opäť vytvorila Adriana Liptáková, ktorá v Trnave už dlhé roky vedie tanečnú školu. Na pódiu sa od 17.00 h predstavia tanečné súbory, ktoré prevedú rôzne tanečné štýly od baletu, cez súčasný tanec až po ľudovky. Na Hlavnej ulici si tak pohyb vo svojej kráse budú môcť užiť malí aj veľkí.

DT2305.jpg Pešia zóna sa zmení ku koncu apríla na tanečný parket.

Hešteg #TRNAVA povie svoj tohtoročný príbeh cez komixy

V nedeľu 28. apríla dostane priestor na ulici nielen tanečné, ale aj výtvarné umenie. Sedem písmen nápisu TRNAVA sa premení na sedem komixových príbehov od siedmich autorov. Obľúbená akcia, kde hrá hudba z vinylov a umelci dotvárajú svoje diela priamo pred očami, je tu opäť. Viac info vám prinesieme čoskoro.

hesteg 1.jpg Hešteg #TRNAVA zavíta do centra už deviaty krát.

Po Benátkach s Vivaldim

Heštegom sa nedeľný program v Trnave nekončí. Nenechajte si ujsť výnimočný koncert Trnavskej hudobnej jari - Po Benátkach s Vivaldim. 28. apríla o 20.00 h do presiakne cez múry františkánskeho Kostola sv. Jakuba závan mora. Vysoké stropy rozozvučí taliansky súbor Armonioso, ktorý predvedie na dobových nástrojoch dokonalú interpretáciu Vivaldiho skladieb. Antonio Lucio Vivaldi nazývaný aj „Prete rosso“ vďaka jeho farbe vlasov a Benátčania ho poznali len pod týmto menom.

Lístky na tento večer s klasikou zakúpite v TIC Región Trnava – Mestská veža alebo pred koncertom na mieste.

Ty trnafské máje!

S jarou sa neodmysliteľne spájajú aj tradície - a veľa folklóru. Apríl ukončia Ty trnafské máje! v Kamenáči. O folklórny zážitok sa 30. apríla postará o 16.00 h Univerzitný folklórny súbor Trnafčan, ktorý sľubuje bohatý program plný spevu, hudby a tanca spolu so zábavným sprievodným programom pre najmenších.

img1100-1.jpg Apríl prinesie do ulíc veľa tanca v spojení s tradíciami a folklórom.

Barbora Hudáková a Jana Pekárková

Fotogaléria článku

Ďalšie články

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.