Spájame svoje sily so študentmi. Ružový park bude hostiť Podcast Park

25. apríl 2024

Zdieľať

Trnavský Ružový park priláka už 22. apríla študentov do mesta. Nové podujatie Podcast Park vzniklo fúziou študentov FMK a mestského kultúrneho strediska Zaži v Trnave.

Event s názvom Podcast Park sa uskutoční 7.5. o 17.00 h vo vynovenom trnavskom Ružovom parku. Cieľom je priniesť do tejto časti mesta zážitky, ktoré by boli atraktívne aj pre mladých ľudí. “Vnímame, že je dôležité zapájať do kultúrneho diania mesta aj skupiny vysokoškolákov, ktorých je v Trnave niekoľko tisíc, a prilákať ich do mestských zón, kam možno nechodia, aby ich spoznávali a strávili v nich čas,“ hovorí Peter Cagala, riaditeľ mestského kultúrneho strediska Zaži v Trnave.

stvorecpodcast-park.png

Študenti FMK dostali zadanie vytvoriť event v obnovenom Ružovom parku a z troch nápadov na event sa uskutoční Podcast Park. “Podcasty sú fenoménom, ktorý zasahuje práve mladšiu generáciu, takže preto nás to zaujalo “, dodáva Cagala.

Vypočujte si podcast z pohodlného tulivaku

Keď podcast, tak poriadny. Na živé nahrávanie sa tak študentom podarilo odchytiť jednu z najväčších rýb podcastového mora – Vedátor SK. Hlavní protagonisti podcastu, Samuel Kováčik a Jozef Kleberc sa postarajú o nahrávanie živého podcastu s témou: Ako nás ľudské kalkulačky dostali do vesmíru?

Prídu aj influenceri

Na „veľkú otváračku“ zavítajú aj známi influenceri. Milan Bardún známy ako Milan bez mapy, na internete rád búra mýty spojené s cestovaním. Doplní ho aj kolega z fachu Samuel Miškov, ktorý na internete vystupuje pod pseudonynom samo_zvany. Ten na sociálnych sieťach ulahodil mladšej generácií práve vďaka jeho zmyslu pre čierny humor. O ich úspechoch sa dozviete viac v diskusii na témy, ktoré súvisia s ich tvorbou a budovaním osobnej značky.

ružový park 2.jpg V Ružáku nebude chýbať ani občestvenie, ktoré si budete môcť vychutnať pri živom nahrávaní podcastu či diskusiách. Foto: Archív/Mesto Trnava

Plánované ukončenie podujatia je o 19:30, v prípade nepriaznivého počasia sa akcia presunie do kina Hviezda na Paulínskej ulici. Vstup na event je voľný.

Harmonogram:

  • 17:15 - Moderovaný rozhovor s influencerom Samozvaným
  • 18:00 - Nahrávanie podcastu od Vedátor SK
  • 19:00 - Moderovaný rozhovor s influencerom Milan bez mapy
  • 19:30 - predpokladaný koniec podujatia

Fotogaléria článku

Ďalšie články

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.