Získajte do prenájmu vynovenú sálu v Kultúrnom dome Kopánka

17. január 2024

Zdieľať

Do kulturáku na Kopánke, známeho Trnavčanom ako Kubáň alebo Argentína, sa po rekonštrukcii vracia život. Pre svoj projekt môžete získať až 10 dní nájmu mesačne. Zareagujte na výzvu.

Pod strechou kultúrneho domu môžu už od februára 2024 zakotviť pohybové krúžky pre deti, koncerty, swapy hračiek či oblečenia, trhy, bazáre, konferencie, tvorivé dielne, maškarné bály či iné príjemné školské, komerčné alebo komunitné aktivity v Trnave.

Mestské kultúrne stredisko Zaži v Trnave sa snaží oživením kultúrnych domov v meste zlepšiť podmienky pre tvorbu kultúry a umenia, zvýšiť dostupnosť kultúrnych aktivít, podporiť spoluprácu lokálnych aktérov a zvýšiť odolnosť kultúrneho a kreatívneho sektora.

“Sú to ciele, ktoré sú vytýčené v pripravovanej Stratégii pre kultúru a kreatívny priemysel mesta Trnava, a aj obnovou kultúrnej infraštruktúry ich vieme napĺňať. Kultúrny dom v Modranke už prešiel čiastočnou rekonštrukciou pred pár rokmi, ale dom na Kopánke bol kvôli zdevastovanému stavu využívaný minimálne, čo veríme, že sa vďaka jeho obnove a dnešnej výzve zmení”, hovorí Peter Cagala, riaditeľ Zaži v Trnave.

Každý dobrý nápad má šancu v tejto výzve uspieť, tak o sebe určite dajte Mestskému kultúrnemu stredisku Zaži v Trnave vedieť na info@kultura.trnava.sk.

IMG_5283_jpg.jpg Sála je vynovená pre rôzne aktivity.

Privíta vás upravený priestor, aj ozvučenie

“Kubáň”, ako sa kultúrnemu domu na Kopánke ešte stále ľudovo hovorí, je už staršieho dáta a potreboval rozsiahlejšiu vnútornú rekonštrukciu. Na sále sú nové hliníkové, protihlukové okná s motorickým ovládaním a výbornou tepelnou izoláciou.

“Dali sme ušiť akustické závesy, ktoré nielen opticky zmäkčujú priestor, ale aj odhlučnia podujatie, aby neprenikalo na ulicu, zaviedli v celom kultúrnom dome wifi a položili novú podlahu s príjemným dreveným dekorom,” hovorí Peter Cagala a dodáva: “ V prípade potreby vieme prenajať na akciu za symbolický poplatok aj ozvučenie v zložení reproduktory, mixpult a bezdrôtové mikrofóny.” Na modernizáciu technického, priestorového a funkčného vybavenia Kultúrneho domu Kopánka boli vďaka kvalitnému projektu Zaži v Trnave schválené prostriedky z Európskej únie. Nenávratný finančný prispevok má výšku 199 500 EUR.

IMG_5172_jpg.jpg Sálu môžu nájomcovia využiť rôznym spôsobom, napríklad na konferenciu. K dispozícii je aj základné ozvučenie.

Sála až pre 350 ľudí

V rámci prenájmu môžete využiť 7 stolov, 150 nových stoličiek, 70 starších stolíc, a ak by ste potrebovali priestor na státie, do sály sa zmestí až 250 ľudí. Súčasťou sály je aj pódium. Pre účastníkov záujmového krúžku, či podujatia, sú k dispozícii i novučičké toalety i sprcha. Kultúrny dom má bezbariérový vstup, sociálne zariadenia, a taktiež sálu.

Popíšte v skratke svoj projekt

V tejto výzve hľadá Zaži v Trnave nájomníkov do konca školského roku, tj. do 30. júna 2024. Ďalšia výzva sa bude týkať školského roka 2024/2025 a pôjde von k 1. septembru.

Rozpíšte sa na info@kultura.trnava.sk, na čo by ste priestor kultúrneho domu využili, či máte záujem o opakovaný nájom alebo jednorázový, či ide o komerčný projekt alebo neziskový. V prípade, že by ste potrebovali sálu na viacej dní, napíšte nám aj o ktoré dni a časy máte záujem.

Sála nie je vhodná na večerné diskotéky, keďže kultúrny dom sa nachádza v pokojnej obytnej zóne a radi by sme chránili obyvateľov.

V prípade, že nosíte v hlave napríklad nápad na letný tábor, ku ktorému potrebujete zázemie, určite nám tiež napíšte.

S kultúrnym podujatím radi v Zaži v Trnave pomôžeme

Ak máte nejakú ideu na zaujímavé kultúrne podujatie pre komunitu alebo verejnosť, vieme vám v Zaži v Trnave - Mestskom kultúrnom stredisku, pomôcť event zrealizovať.

Cenník

Cena prenájmu sály sa bude odvíjať od toho, či ide o komerčné podujatie, na ktorom si bude organizátor vyberať vstupné, alebo ide o nekomerčné podujatie, ktoré je zadarmo.

Nekomerčné podujatie

Podujatia Mesta Trnava................ 10 EUR/ h
Ostatné podujatia......................... 20 EUR/ h
Prípravné a ukončovacie práce..... 10 EUR/ h

Komerčné podujatie(s výberom vstupného, predaj sortimentu atď.)

Podujatia Mesta Trnava................. 20 EUR/ h
Ostatné podujatia......................... 40 EUR/ h
Prípravné a ukončovacie práce...... 20 EUR/ h

Knižnica, potápači aj silvestrovský program. Sála kulturáku zažila už veľa

Kultúrny dom Kopánka stojí na ulici už od sedemdesiatych rokov 21. storočia. Nie je teda prekvapujúce, koľko rôznych združení a programov sa v priestoroch vystriedalo. V roku 1989 tu chvíľu sídlila pobočka Okresnej knižnice, diali sa tu programy Olda Hlaváčka, niekto si možno pamätá aj na silvestrovský program Československého rozhlasu či vystúpenia Radošinského divadla, Ivu Janžurovú a vystúpenie SĽUKu.

Sálu využívali často aj školy na plesy a maškarné bály. V priestoroch sály sa diali aj rôzne chovateľské výstavy, sídlili tu záhradkári a potápači. Našťastie kulturák využívali len nasucho.

Jana Pekárková

Fotogaléria článku

Ďalšie články

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.