Fotoreportáž plná súdržnosti

8. marec 2022
Solidarita

Zdieľať

Ďakujeme, že ste prišli na Koncert pre Ukrajinu aj napriek chladnej nedeli v takom hojnom počte.Bol to silný zážitok s jasným odkazom.

Prejaviť solidaritu ukrajinským susedom a povedať otvorene "nie" vojne, ktorou každú minútu prichádzajú tisícky rodín o svoje sny, domovy a blízkych.

Na divadelnom balkóne vystúpili v nedeľu o 16:00 poobede bez nároku na honorár Modré hory, Hudba z Marsu, Mária Čírová, Graeme Mark, Bystrík a Allan Mikušek.

MH203327.jpg

MH203447.jpg

Hudobné žánre sa prelínali s autentickými príbehmi ukrajinských rodín, ktoré tú vďaka pomoci mnohých Trnavčanov našli svoje dočasné domovy. Na balkónovom pódiu povedal pár slov aj náš kolega Adrian Kobetič, ktorý bol v rámci dobrovoľníckej činnosti priamo pomôcť utečencom na slovensko-ukrajinskej hranici.

Koncertom sprevádzal herec Braňo Mosný.

Vojna u našich susedov sa dotýka aj detí, či chceme alebo nie, preto sme mysleli pri tvorení programu aj tých najmenších. Ešte pred koncertom mohli rodičia zobrať deti na divadelné predstavenie Divadla Agapé. V hre s názvom Príbeh malého srdiečka mohli deti zažiť citlivý príbeh dvoch krajín - jednu v stálej zlobe a vzájomnom ubližovaní, druhú v priateľstve a dobrote. Vládca krajiny, Janko si siel hľadať kamarátov v krajine nenávisti. Nebolo to jednoduché, ale deťom sme cez rôzne situácie pomohli vysvetliť, akú silu má súdržnosť a prekonávanie vzájomých rozdielov.

Foto: Martin Hesko

Fotogaléria článku

Ďalšie články

Copyright (c) 2021 Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Všetky práva vyhradené. Webdizajn od Malina Studio.